Women
Empowerment
Graphic Reporting

İşveren: CrossChange
Proje: Kadınların Güçlendirilmesi Grafik Raporu

Alternatif raporlama yöntemlerinin ve farklı çalıştay biçimlerini keşfetmek amacı ile ortaya çıkan Grafik Raporlama / Graphic Report tekniği ile hazırlanan bir rapor projesidir. Kadınların güçlendirilmesi amacıyla başlatılan ve 3 haftalık çalıştay sonucunda ortaya çıkan fikir, konsept ve yaklaşımları ilüstrasyon ve raporlama teknikleri ile birleştiren bir rapor formatıdır. Kitap ve layout tasarımını üstlendiğimiz bu projenin ilüstrasyonları Ayşen Kuşoğlu tarafından hazırlandı. Raporlama ve çalıştay süreçlerinin tasarımcısı ve yürütücüsü CrossChange girişimi ile ortak çalışmanın sonucunda da bu kitap grafik rapor / graphic report ortaya çıktı. /strong>

 

Bu 12 (on iki) ilüstratif, tasarım odaklı düşünme sürecinde kullanılan tüm içerikler, takımların gerçek verilerine, sözlerine, görsel düşünme aşamasında orijinal elle çizilmiş eskizlerine ve altı gün boyunca tasarım odaklı düşünme aşamalarında sağladıkları persona tanımlamalarının ortaya çıktığı bir atölyenin ürünüdür.

Bu kitapla hepimiz bu cesur ve harika kadın girişimcilerin hikayelerini, proje fikirlerini, 3 aylık inovasyon programının iyileştirme yolculuğunu göreceğiz.

İçerik Ayşen Kuşoğlu tarafından CrossChange inisiyatifi altında ve Tuğçe Akbulut’un sanat yönetmenliğinde toplandı, kitap düzeni ve grafik tasarımı ise bize aittir.